ABC…

Dziś bardzo krótko. Porada, która odmieniła moje życie i odmieni też wasze.

Alfabet

Czyli jak wiedza z przedszkola usprawni wasze gotowanie.

Każdy w domu ma taką małą szufladkę z przyprawami. Albo pudełko chowane w szafce nad głową. Albo inne takie miejsce… Ja dziś właśnie o takich miejscach chcę parę słów powiedzieć.
Wiem, że nikt nie zwraca na to uwagi, ale wam coś powiem. Wszystkie przyprawy i składniki w moich przepisach są ułożone alfabetycznie. A to dlatego, że taki porządek panuje w mojej szufladzie!

Genialne!

1Ułożenie przypraw w porządku alfabetycznym jest genialne w swojej prostocie! Koniec z akcjami typu „Widziałem tymianek, jeszcze pół opakowania, ale nie wiem czy to było w tym tygodniu”. Od czasu, kiedy moje przyprawy są ułożone od A (jak Bazylia) do Z (jak Przyprawa do Ziemniaków) to stały się dwie rzeczy:

Kontrola ilości – Nigdy już nie będzie tak, że zaskoczy mnie fakt, że nie ma już Oregano. Wiem gdzie to Oregano leży, wiem kiedy się skończy, wiem ile opakowań jeszcze mam, nic mnie nie zaskakuje. Dodatkowo nie zdarzyło mi się już kupić czwartego opakowania Pieprzu Cytrynowego tylko dlatego, że nie zauważyłem, że mam już 3 inne, w tym dwa otwarte… A bywało tak wcześniej. Kontrola ilości posiadanych przypraw wzrosła z 1 do 100.

Poprawa jakości – Odkąd mam porządek, to szukanie przypraw to nie jest szukanie. To bardziej wybieranie. Wiem gdzie szukać Papryki Słodkiej, a gdzie będzie Cząber. To cudowne. Wierzcie lub nie – łatwiej się gotuje.

Oczywiście taka sytuacja wymaga ode mnie odkładania przypraw na swoje miejsce, ale nie sądzę, żeby była to jakaś wada. Polecam wam takie ułożenie. Pomoże. No chyba, że się nie zna alfabetu. To zapomnijcie wtedy o tym poście.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s